Земельні схеми, чи довго будемо терпіти?..

Дата: 27.11.2018 18:05

Усі ми без сумніву визнаємо той факт, що наш родючий чорнозем є нашим найбільшим багатством, спадком наших предків, основою багатовікової працелюбності нашого народу, який вкладав душу і працю, оспівував його у піснях та боронив від чужинців і загарбників. Сьогодні багато людей отримали чималу кількість землі у пай, тому постало питання як цією землею мудро розпорядитись. Маючи малі ресурси люди часто не в змозі самостійно обробляти цю землю, тому в нагоді стали приватні підприємці та агрофірми, які мали і необхідну техніку, і ресурси для обробітку землі. За статистикою 97% громадян, які отримали паї користуються послугами таких підприємців та організацій. Згідно чинного законодавства відносини орендаря та власника паю мають бути закріплені договором. Що це дає, ну передусім власник може спокійно чекати на свою гарантовану частку прибутку, орендар отримує значний зиск зі своєї діяльності, а громада у свою чергу податки, що становлять значну статтю доходів, які в подальшому стануть або новим дорожнім покриттям, або затишним та упорядкованим парком, або можливо пандусами, які хоч трішки полегшать життя людей з інвалідністю. Так чи інакше саме у відповідальних і чесних відносинах трикутника власник, орендар, держава криється ключ до зростання добробуту кожного. Усі ми прагнемо до справедливості, до порядку, до чесності, та нажаль зажерливість та егоїзм сліпить декого у погоні за багатствами та наживою.

Так, щоб привести до ладу земельні відносини у громаді, Жванецька сільська рада здійснює усі необхідні для цього кроки. Однією з процедур є звірка, яку землевпорядники нашої громади проводять з усіма підприємцями та організаціями, що обробляють землі на території громади. Усіх їх було запрошено на звірку, з багатьма ця процедура уже завершена. Та нажаль є такі, хто цю роботу відверто саботує. Такою , на превеликий жаль, є ТОВ «Енселко-Агро», компанія, яка уже не перший рік працює в нашому регіоні. Що ж спонукає керівництво компанії ховати дійсний стан справ з заключеними договорами? Насправді відповідь банальна і проста: показавши договори ми можемо побачити те, чого бачити інші не повинні, а саме гектари незаконно використовуваних земель, за які ні власники, ні громада не отримує і копійки. Як таке можливо, та дуже просто: є так звані не витребувані паї, паї, власники яких померли, або просто не знають про їх використання, та навіть польові дороги, або ж територія біля опор електропередачі високої напруги, обробляти яку заборонено законом. Так назбирується дуже навіть велика площа землі. Ось так жага мільйонних статків веде людей до брехні, обкрадання жителів громади, адже у цій ситуації страждаємо насправді ми усі, бо ті незаконні кошти могли піти на покращення інфраструктури, школи, ліки, освітлення.

То ж давайте задумаємось і дамо собі відповідь, чи потрібно нам таке підприємство, яке відверто нас грабує?..