Заборона на вилов раків.

Дата: 14.12.2018 10:22

В період з 15 грудня 2018 року по 30 червня 2019 року

забороняється будь-який вилов раків у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області.

Для того, щоб створити відповідні умови для нормального циклу розмноження та відтворення річкових раків Управління Держрибагентства у Хмельницькій області звернулось до Інституту рибного господарства Національної академії аграрних наук України. У листі науковці зазначили терміни заборони на лов цих біоресурсів.

"Типовий репродуктивний цикл річкових раків включає зимово-весняне парування, яке проходить з грудня по березень. Концентрація ікряних самок на репродуктивних полях відбувається приблизно у квітні-травні, а виношування личинок самками може тривати до кінця червня" - пояснює іхтіолог Хмельницького рибоохоронного патруля Галина Яцишена.

"Осінь та початок зими були доволі теплими. Температури води у листопаді була від 1 до 4 C. За даними гідрометеорологічного прогнозу на першу половину грудня передбачається її зниження до мінус 7 C. Такі умови є оптимальними для річкових раків, тому аби сприяти відновленню їхньої популяції на території області, ми вкотре звертаємось до рибалок з вимогою дотримуватись Правил любительського і спортивного рибальства", - зазначив начальник відомства Андрій Полудняк.

Дер­жри­ба­гентство у Хмель­ницькій об­ласті на­га­дує, що лов ра­ків під час за­бо­ро­ни є гру­бим по­ру­шен­ням ри­бо­охо­рон­но­го за­ко­но­давс­тва від­по­від­но до ч. 4 ст. 85 КУ­пАП. За ко­жен не­за­кон­но до­бу­тий ек­зем­пляр ра­ка пе­ред­ба­че­ні збит­ки у роз­мі­рі 25,5 грн та штраф - 680 грн.

У разі виявлення порушення - прохання терміново повідомляти на "гарячу лінію" рибоохоронного патруля: (068) 384-98-10.