ПРОКУРАТУРА ІНФОРМУЄ!

Дата: 27.01.2020 17:26

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура попереджає про збільшення випадків шахрайств

через мережу Інтернет

Продовжують мати місце випадки вчинення шахрайських дій при купівлі-продажу товарів через інтернет платформи.

Упродовж 2019 – січня 2020 року на території міста та району Кам’янця-Подільського зафіксовано 164 випадки вчинення шахрайських дій відносно місцевих жителів.

Однією із найчастіших та найрозповсюдженіших схем заволодіння шахраями грошовими коштами або майном потерпілих є створення оголошень на сайтах з продажу та купівлі товарів (наприклад, на сайті OLX).

За вказаний період часу місцеві жителі були ошукані при купівлі дров, меблів, взуття, автомобільних запчастин, голубів, музичних інструментів, здачі в оренду квартири. Даний перелік не є повним, однак дає розуміння того, що шахраї обирають широкий спектр товарів та послуг, які з першого погляду не викликають підозр, що це є обман.

Щоб не стати жертвою шахраїв важливо робити наступне:

- не поспішати виконувати умови аферистів;

- ніколи не називати реквізити банківських карток, зокрема пін код, cvv код (розміщений на тильній стороні банківської картки);

- не здійснювати оплату товарів наперед, якщо не впевнені що отримаєте те що замовляли;

- завжди зберігати усю інформацію щодо купівлі-продажу товарів.

Будьте уважними і обережними під час здійснення угод з незнайомими людьми.