ПРОКУРАТУРА ІНФОРМУЄ! Обережно, шахраї!

Дата: 11.03.2020 12:36

Скільки б інформації про інтернет-шахраїв не з’являлося в Україні, цього замало. Адже аферисти продовжують – і успішно – використовувати старі методи, а також вигадують нові.

Вкотре застерігаємо вас, що мають місце непоодинокі випадки афер, і найпоширеніші з них – це «купівля неіснуючого товару в інтернеті», «ваш родич в поліції - потрібні гроші для його визволення» та «ваша банківська картка заблокована або зафіксовані спроби несанкціонованого втручання у ваш рахунок – назвіть ваші особисті дані».

Так,  у 2020 році пенсіонерку одного з сіл Камм’янеччини зловмисники ошукали на 10 000 доларів США,  повідомивши останній неправдиві дані про те, що син потрапив до поліції.

Таким чином, щоб не стати жертвою таких шахраїв, потрібно дотримуватись певних правил:

- перш за все, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови шахраїв;

- ніколи не називайте своїх близьких на ім'я;

-попросіть людину, яка представилася працівником поліції, назвати прізвище, ім'я, по-батькові і дату народження затриманого родича (практично в 100 відсотках випадків такою інформацією злочинці не володіють і Ваш номер набрали шляхом випадкового набору);

- уточніть, в якому саме відділі або відділенні поліції знаходиться Ваш родич, після чого передзвоніть туди і перевірте інформацію, що є у Вас;

- спробуйте якнайшвидше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.

Крім того, в березні поточного року  житель Кам’янець-Подільського району під приводом покупки транспортного засобу перерахував через термінал шахраям 50000 грн.

За вказаними фактами внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, органом досудового розслідування вживаються заходи з метою встановлення зловмисників та прийняття законного та обґрунтованого рішення.

Пам’ятайте, надійний захист від дій аферистів - Ваша пильність, обережність та інформованість.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура