Інформаційний бюлетень по коронавірусній інфекції за 18.03.2020р.

Дата: 23.03.2020 11:18

Інформаційний бюлетень по коронавірусній інфекції за 18.03.2020р.

Станом на 19 березня в Україні лабораторно підтверджено 26 випадків COVID-19,  з них 3 летальні. Коронавірусна хвороба зафіксована: Чернівецька область - 15 випадків (1 летальний), Житомирська область - 2 випадки (1 летальний), Київська область - 2 випадки, Донецька область - 1 випадок, Дніпропетровська область - 2 випадки, Івано-Франківська область - 1 випадок (летальний), м. Київ - 3 випадки.

За минулу добу 19.03.2020 року в м.Кам’янець-Подільському та Кам’янець-Подільському районі не виявлено жодного випадку захворювання на коронавірус. Хворі на ГРВІ отримують всю необхідну медичну допомогу в закладах охорони здоров’я м.Кам’янець-Подільського та району.

Лікарі нагадують правила, дотримання яких збереже життя:

1. Не виходьте на вулицю зайвий раз, без нагальної потреби. Одягайте маску, якщо виникла потреба вийти в магазин чи аптеку;
  2. Уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель, дотримуйтесь дистанції не менше 1 метра при спілкуванні;
  3. Часто мийте руки з милом чи обробляйте дезінфекційними засобами;
  4. Не торкайтеся обличчя немитими руками, дотримуйтеся      респіраторного етикету;
  5. Достатньо проварюйте або обсмажуйте  м’ясо і яйця.

Якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя.  Проконсультуйтеся з сімейним лікарем по телефону зазначеному у декларації та дотримуйтесь самоізоляції.
          Самоізоляція – утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Якщо вам рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).

Якщо під час самоізоляції у вас з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея тощо) – негайно зверніться за медичною допомогою за номером «103» та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.

В Державній установі “Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України ” працює телефонна “гаряча лінія”, для індивідуального інформування та надання консультацій населенню з питань респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.

Телефон “гарячої лінії”: (0382) 70-38-05

вихідні, святкові та робочі дні з 8-30 до 17-30

Консультування громадянам надаватимуть лікарі-епідеміологи.

Фото без опису

Кам’янець-Подільський міськміжрайонний відділ ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України»