Жванецька ТГ
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ДО ВІДОМА НАСЕЛЕННЯ!!!

Дата: 13.04.2020 22:17
Кількість переглядів: 583

До відома населення

1. НБУ закликає: утримайтеся від відвідування банків, переходьте на онлайн платежі!

 

Здоров'я та добробут громадян - пріоритетне завдання  Національного банку України в цей непростий час. Отримання фінансових послуг на час карантину має відбуватися безпечно для здоров’я громадян.

Банки працюють в звичайному режимі та продовжують безперебійно обслуговувати клієнтів у повному обсязі, частково перевівши обслуговування в дистанційну форму. Адже належна робота банківської системи в період карантину – необхідна умова функціонування української економіки та її швидкого одужання після епідемії та карантину.

Деякі банки відкоригували чи скоротили графік роботи відділень. Зокрема, це пов’язано з тим, що вони проводять технологічні перерви для провітрювання, дезінфекції та вологого прибирання.

Проте Національний банк закликає громадян утриматися від відвідувань відділень банків та користуватись банківськими послугами онлайн, адже перебування в людних закритих приміщеннях збільшує ризик підхопити вірус.

Особливо ми хочемо звернутися до молодого покоління. Якщо у вас є старенькі батьки, бабуся з дідусем чи інші родичі похилого віку, допоможіть їм розібратися в новітніх онлайн послугах банків, щоб вони змогли, до прикладу, сплачувати комунальні послуги, уникаючи місць громадського скупчення не наражаючи себе на небезпеку зараження COVID-19.

Якщо такої можливості немає, – не проблема. На період карантину можна не здійснювати комунальні платежі, а сплатити їх вже після завершення карантину. Водночас вам не загрожує ані штрафи чи пеня, ані відключення води, електроенергії чи газу. Передайте цю інформацію своїм батькам, бабусі з дідусем чи знайомим похилого віку.

Також звертаємо увагу та просимо повідомити усім своїм рідним і знайомим, що Національний банк не телефонує та не надсилає смс громадянам.

З усіх питань звертайтеся на "гарячу" лінію вашого банку. 

Ваше питання не було вирішено? 

Телефонуйте на "гарячу" лінію Національного банку

0 800 505 240 або надсилайте лист на адресу nbu@bank.gov.ua

Бережіть себе!

2. Готівку на карантин!

Національний банк України закликає громадян обмежити використання готівки під час розрахунків на період карантину. У світі наразі немає наукового підтвердження, що банкноти передають вірусну інфекцію COVID-19 більше, ніж такі побутові речі як ключі від квартири чи мобільний телефон. Але й немає доказів, що вони цілком безпечні. Адже гроші активніше за будь-які речі подорожують із рук в руки, за день готівка змінює десятки власників, проходить сотні рук. Тому будьте обачними і максимально переходьте на безготівкові розрахунки, безконтактні та мобільні платежі за допомогою смартфонів. У випадку використання готівки дотримуйтеся правил дезінфекції,  рекомендованих МОЗ України та ВООЗ – мийте руки або обробіть руки дезінфектором.

Зі свого боку НБУ працює в двох напрямах - зробити користування готівки безпечнішим, а безготівкові платежі – дешевшими, ніж готівкові.

Для реалізації першого напряму – НБУ постійно безкоштовно підкріплює банки готівкою. Перш за все, НБУ видає свіжу готівку із власних запасів, сформованих до поширення коронавірусної інфекції на території України. Запаси готівки Національного банку є достатніми для забезпечення потреб економіки країни.

Готівка ж, яка надходить у НБУ від комерційних банків, спочатку зберігається в окремому сховищі впродовж щонайменше 14 днів, після цього під час пакування піддається температурному шоку (160 градусів за Цельсієм).

Щодо другого напряму - безготівкових платежів – НБУ тимчасово скасував тарифи в Системі електронних платежів та продовжує працювати над зниженням вартості безготівкових розрахунків.

Тож, відправте готівку на карантин та розраховуйтеся безготівково! А за можливості сплачуйте за покупки та послуги онлайн.

Бережіть себе!

3. Потрібні кредитні канікули зателефонуйте до вашого банку!

Маєте кредит, а через карантин не можете його погашати? Розуміючи складність ведення бізнесу, а також необхідність вимушених відпусток громадян за власний рахунок в умовах карантину, Національний банк передбачив так звані «кредитні канікули»  – особливий пільговий період обслуговування кредитів для населення та бізнесу в період дії карантину та після його завершення. Здійснювати ці заходи рекомендовано Національним банком усім банківським установам з метою допомогти позичальникам, які постраждали від поширення коронавірусу та впровадження надзвичайної ситуації й карантину, пережити ці складні часи та стати на ноги після їх завершення.

Перша частина пільгових умов – це відстрочення платежів за кредитами. Позичальники можуть сплатити їх вже після завершення карантину, а банки не будуть нараховувати штрафи чи пеню за невчасні платежі. Однак позичальники мають розуміти, що це – не прощення боргу, а відтермінування оплати тіла та процентів за кредитом. Відсотки продовжують нараховуватися протягом карантину й після карантину їх треба буде сплатити.

Друга частина пільгових умов – це заходи для полегшення погашення та обслуговування боргу вже після завершення карантину. І НБУ, і банки розуміють, що бізнесу та громадянам буде складно виплатити одразу всі платежі, що накопилися після карантину, особливо, якщо їх дохід постраждав від запровадження карантину. Тому НБУ рекомендував банкам, а банки вже активно пропонують своїм клієнтам реструктуризацію кредитів.

Громадянам, ФОПам та малому бізнесу банки можуть запропонувати зміну графіка платежів, звільнення від сплати тіла кредиту на час карантину з відповідним подовженням кредиту, капіталізацію відсоткових платежів тощо. Головне – реструктуризація не може передбачати погіршення умов кредиту. Для середнього та великого бізнесу банки застосовують індивідуальні підходи залежно від фінансового стану компанії та того, наскільки суттєво компанія постраждала від карантину.

Проте такі умови можуть отримати лише позичальники, які сумлінно сплачували кредит до 1 березня. Канікули не застосовуються автоматично. Тому, якщо вам потрібні кредитні канікули, зверніться до свого банку. Але не їдьте до відділення, спілкуйтеся з банком онлайн і бережіть себе!

З усіх питань звертайтеся на "гарячу" лінію вашого банку. 

Ваше питання не було вирішено? 

Телефонуйте на "гарячу" лінію Національного банку

0 800 505 240 або надсилайте лист на адресу nbu@bank.gov.ua

4. Не вдається купити іноземну готівку?

Не біда. Національний банк уже більше року як дозволив проведення операцій із валютою онлайн. Ви можете купити чи продати валюту за допомогою інтернет-банкінгу вашого банку. Непотрібно бігти до банку чи обмінного пункту.

Неможливість купити долари США та іншу іноземну валюту в касах банків, що спостерігалася останніми тижнями, пов’язана з нестачею валютної готівки в банків через перебої з авіасполученням. Але НБУ працює над вирішенням цієї проблеми.

Національний банк вже забезпечив поставку з-за кордону в Україну валютної готівки в євро та доларах США і з 19 березня щотижня проводить по декілька операцій із продажу готівкової валюти за безготівку. За цей період НБУ продав банкам понад 370 млн дол. США та 42 млн євро. і продовжить забезпечувати банки готівковою іноземною валютою, доки проблема не вирішиться.

Водночас Національний банк закликає українців мінімізувати контакти з готівковою іноземною валютою, адже вона завозиться з-за кордону і через високий попит населення може не встигати проходити 2-тижневий карантин до потрапляння в руки людей. Не варто без нагальної потреби (на витрати в іноземній валюті) купувати валюту, знімати її з банківських вкладів. За потреби, купуйте валюту онлайн через інтернет-банкінг.

Бережіть себе!

З усіх питань звертайтеся на "гарячу" лінію вашого банку

Ваше питання не було вирішено

Телефонуйте на "гарячу" лінію Національного банку

0 800 505 240 або надсилайте лист на адресу nbu@bank.gov.ua

5. Закінчився термін дії картки не хвилюйтеся, продовжуйте користуватися своєю карткою.

Якщо у вас платіжна картка, строк дії якої закінчується під час карантину, непотрібно звертатися до відділення банку для її перевипуску – банки можуть вам подовжити строк її дії дистанційно.

Наприкінці березня Національний банк звернувся до комерційних банків та платіжних систем із проханням забезпечити продовження терміну дії картки без необхідності відвідувати відділення банку.

Більшість банків моментально відгукнулись на цю ініціативу запровадили пролонгацію терміну дії карток. Якщо у вас є питання щодо своєї банківської картки, зателефонуйте до контакт-центру вашого банку.

Національний банк закликає молоде покоління розповісти про це своїм рідним та близьким похилого віку й закликати утриматись від відвідування банків.

Просимо усіх громадян максимально утриматися від використання готівки. Оплачуйте онлайн! Бережіть себе!

З усіх питань звертайтеся на "гарячу" лінію вашого банку

Ваше питання не було вирішено

Телефонуйте на "гарячу" лінію Національного банку

0 800 505 240 або надсилайте лист на адресу nbu@bank.gov.ua

 

 

 

  1. Навчи бабусю

 

Допоможи бабусі і дідусю мінімізувати контакти з іншими людьми у магазині, банку чи на пошті.

 

Пам'ятай, вони в зоні ризику!

 

Навчи своїх рідних оплачувати комунальні послуги онлайн.

 

Покажи, як замовляти продукти та ліки з доставкою додому.

 

Або зроби це сам!

 

Подзвони своїм стареньким!

Запропонуй допомогу!

 

2. Готівку на карантин!

 

Щодня готівка подорожує між людьми.

 

Ось, скажімо, ваша двадцятка. Вона сьогодні могла приїхати з іншого міста.

Сходити на ринок.

Покататися в маршрутці.

І вже в магазині заскочити до вас у гаманець.

 

Сама або з вірусом.

 

Під час карантину важливо мінімізувати використання готівки.

 

Платіть за товари та послуги картками або телефоном.

 

Мінімізуйте зняття готівки в банкоматах.

 

Оплачуйте покупки та рахунки онлайн.

 

Брали готівку – продезінфекуйте руки.

 

Відправте готівку на карантин!

 

Будьте здорові!

Ваш Національний банк

 

 

 

3. Користуйтесь онлайн-банкінгом

 

Запланував візит у банк?

Треба заплатити комуналку? Перевести гроші рідним? Оплатити кредит?

Розуміємо

Але

Це все можна зробити вдома.

За чашкою кави.

З телефону чи комп’ютера.

Через онлайн-банкінг твого банку.

Клік – і рахунки оплачені.

Клік – і борг за кредит сплачено.

Клік – і гроші вже на рахунку мами.

Не ходи без нагальної потреби у відділення банків.

Користуйся банківськими послугами дистанційно.

Залишайся вдома – плати онлайн.

Убережи себе та рідних від хвороби.

Та бабусі з дідусем допоможи з платежами онлайн. Ок?

Бережіть себе.

 

З усіх питань звертайтеся на "гарячу" лінію вашого банку. 

Ваше питання не було вирішено? 

Телефонуйте на "гарячу" лінію Національного банку

0 800 505 240 або надсилайте лист на адресу nbu@bank.gov.ua

 

4. Комуналка онлайн

 

Комуналка сама за себе не заплатить.

 

Так.

Стоп! Не потрібно бігти в банк або на пошту.

 

Плати вдома:

онлайн з комп'ютера

через мобільний банкінг

на сайті постачальника

через онлайн-сервіси прийому платежів (прошу уникнути у візуалізації впізнаваних лого якихось компаній)

 

Пам'ятай, під час карантину:

пеня за несплату комуналки НЕ НАРАХОВУЄТЬСЯ

газ, воду та електрику за несплату боргу НЕ ВІДКЛЮЧАТЬ 

 

Точно! Ми дізнавалися!

Розкажи про це батькам та бабусі з дідусем.

 

Кожне відвідування людних місць – це ризик зараження.

Залишайся вдома – плати онлайн.

Бережіть себе.

 

З усіх питань звертайтеся на "гарячу" лінію вашого банку. 

Ваше питання не було вирішено? 

Телефонуйте на "гарячу" лінію Національного банку

0 800 505 240 або надсилайте лист на адресу nbu@bank.gov.ua

 

5. Купуйте онлайн

 

Порожній холодильник?

 

Закінчилися запаси гречки?

 

Хочеться солоденького?

 

Але так не хочеться йти в магазин?

 

То й не треба.

 

Замов продукти додому онлайн.

 

Заплати карткою – чекай кур'єра.

 

Не ходи по магазинах без нагальної потреби.

 

Убережи себе та рідних від хвороби.

 

Стій! Про бабусю з дідусем не забудь.

 

Залишайся вдома – купуй онлайн!

 

Бережіть себе.

 

 

6. Валюту можна купити онлайн

 

Курс долара не дає заснути вночі? Хочеться й собі купити?

 

Тебе ніхто не обмежує у покупці.

 

Проте не варто йти в обмінник.

 

Менше контактів з людьми - менше шансів заразитися.

 

Купуй валюту онлайн (тут на відео значки дол, євро).

 

Через онлайн-банкінг. З телефону чи комп’ютера.

 

Удома.

 

Купив?

 

Не біжи знімати гроші з рахунку.

Краще відклади онлайн на депозит.

 

Залишайся вдома – купуй онлайн!

 

Бережіть себе.

 

З усіх питань звертайтеся на "гарячу" лінію вашого банку. 

Ваше питання не було вирішено? 

Телефонуйте на "гарячу" лінію Національного банку

0 800 505 240 або надсилайте лист на адресу nbu@bank.gov.ua

 

7. Борги за кредитом?

 

Маєш споживчий кредит?

Брав кредит як підприємець або на розвиток малого бізнесу?

Не можеш сплачувати його через карантин?

Не журися, адже є “кредитні канікули”!

 

Звернися в банк і він відтермінує повернення кредиту на час карантину.

Увага! Банк не спише твій борг.

Він відстрочить погашення кредиту на деякий час.

Штрафи та пеня не будуть нараховуватися.

Кредитна історія залишиться гарною.

Відсотки за кредитом?

Нараховуватимуться. Сплатити їх зможеш пізніше.

Хочеш взяти “кредитні канікули”?

Скажи про це своєму банку!

Немає потреби йти у відділення. Спілкуйся з банком онлайн.

Бережіть себе.

 

З усіх питань звертайтеся на "гарячу" лінію вашого банку. 

Ваше питання не було вирішено? 

Телефонуйте на "гарячу" лінію Національного банку

0 800 505 240 або надсилайте лист на адресу nbu@bank.gov.ua

 

8. Термін дії картки

 

Закінчився строк дії банківської картки?

У нас є гарна новина!

Не потрібно йти в банк, щоб перевипустити нову.

Банки продовжать термін дії карток, строк яких закінчився на карантині.

На три місяці.

Звернися у свій банк по телефону або онлайн та дізнайся подробиці.

Залишайся вдома - спілкуйтеся з банком онлайн.

Бережіть себе.

 

З усіх питань звертайтеся на "гарячу" лінію вашого банку. 

Ваше питання не було вирішено? 

Телефонуйте на "гарячу" лінію Національного банку

0 800 505 240 або надсилайте лист на адресу nbu@bank.gov.ua

 

До відома населення!

 

До відома населення


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь