Рекомендації населенню, щодо захисту від нової коронавірусної інфекції!

Дата: 21.04.2020 22:37

рекомендації населенню, щодо захисту від нової коронавірусної інфекції.

Кам′янець-Подільське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області інформує та надає рекомендації населенню, щодо захисту від нової коронавірусної інфекції.

Коронавірусна  інфекція COVID-19 – гостра респіраторна вірусна інфекція, усклоаднення якої мнжуть включати вірусну пневмонію, запальне ураження легенів або дихальну недостатність з ризиком летального результату захворювання.

Інкубаційний період захворювання складає від 2 до 14 діб.

Важливо знати, що  основними заходами для захисту від коронавірусної інфекції є:

1. Уникати тісного контакту з тими, хто має симптоми ГРВІ .

Тримайтеся від людей на відстані як мінімум 1,5 метри (приблизно 4-5 кроків).

1. Часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфекційними засобами (це потрібно для того, якщо на поверхні рук присутній вірус, то обробка рук спиртовмісними засобами або миття їх з милом вб′є його).
  2. Не торкатись обличчя (очі, ніс, рот) немитими руками.

Руки торкаються багатьох поверхонь, на яких може бути вірус. Торкаючись руками до очей, носа або рота, можна перенести вірус  зі шкіри рук до організму.

1. Дотримуватись заходів респіраторної гігієни (під час кашлю та чхання прикривати рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викинути серветку та вимити руки).

Прикривання рота і носа дозволяє запобігти поширенню вірусів та інших хвороботворних мікроорганізмів. Якщо при кашлі або чханні прикривати ніс та рот рукою, мікроби та віруси можуть потрапити на ваші руки, а потім на предмети або людей, яких ви торкаєтесь.

1. Дезінфікувати поверхні, ручки дверей і т.п.
  2. Дбати про себе: збалансовано харчуйтесь, пити достатню кількість рідини, дотримуватись режиму сну, провітрювати та зволожувати приміщення (не бійтеся – вірус НЕ здатен переміщуватись на далекі відстані!).

Специфічних клінічних ознак, які б допомогли одразу запідозрити у пацієнта коронавірусну інфекцію COVID-19  не існує. А тому, необхідно звертати увагу на наступні симптоми, що типові і для інших ГРВІ: гарячку, головний біль, сухий кашель, утруднене дихання, іноді – біль в горлі, діарея або кон'юнктивіт. У більшості людей  (> 80%) хвороба перебігає у вигляді легкого або середньо-тяжкого ступеню тяжкості. Особливо вразливою групою є люди похилого віку та із супутньою хронічною патологією (захворювання легенів, серця, ниркова недостатність, автоімунна патологія та ін. ).

Що робити, якщо з'явились симптоми, схожі на коронавірусну інфекцію COVID-19:

1. Сповістіть свого сімейного лікаря (зателефонуйте, напишіть повідомлення у месенджері, тобто особистий візит – не є обов’язковим!!!), який буде діяти за певним алгоритмом.
  2. Якщо ви не уклали декларацію, одразу телефонуйте на гарячу лінію з питань   коронавірусу, чи якщо хочете  отримати  роз’яснення щодо питань профілактики та запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 та питань, пов’язаних з установленням карантинних заходів на території Хмельницької області :

«Гаряча лінія» Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА:
(0382) 70-43-61 (приймальне відділення КП «Хмельницька інфекційна лікарня») – працює цілодобово.
Відповідальні особи Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА: (0382) 65-10-34, 79-53-23, (096) 020-52-73 – щоденно з 9.00 до 18.00, крім вихідних та святкових днів.

«Гаряча лінія» ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України»:
(0382) 70-38-05 – працює щоденно з 9.00 до 18.00.

«Гаряча лінія» ГУ Держпродспоживслужби України в Хмельницькій області:
(0382) 65-07-34 – працює: пн.-чт. – з 8.30 до 17.30; пт. – з 8.30 до 16.15; сб., нд., святкові дні – з 9.00 до 17.00.

Подальший алгоритм дій вам скаже ваш лікар або працівник Гарячої лінії, на який Ви зателефонували.

1. Особи, підозрювані щодо інфікування SARS – CoV-2 перевіряються шляхом лабораторного тестування.

На сьогодні не існує специфічного противірусного лікування від COVID-19, тому проводиться  патогенетична терапія.

Специфічної профілактики також не існує, а тому важливо слідувати рекомендаціям щодо неспецифічного захисту себе та оточуючих від COVID-19.

Заступник начальника, начальник відділу державного нагляду

за дотриманням санітарного законодавства Кам’янець-

Подільського міськрайонного управління ГУ