ПРОКУРАТУРА ІНФОРМУЄ!

Дата: 14.05.2020 22:48

ПРОКУРАТУРА ІНФОРМУЄ!

За недбале керування транспортним засобом винуватець постав перед судом

Правила дорожнього руху - перелік правил, що регулюють обов'язки водіїв транспортних засобів та пішоходів, а також технічні вимоги, визначені до транспортних засобів для забезпечення безпеки дорожнього руху.

Всупереч визначеним правилам дорожнього руху, водії продовжують їх порушувати.

Так, Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою здійснювалось підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні про вчинення водієм кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 286 КК України.

Досудовим розслідуванням було встановлено, що водій керуючи вантажним автомобілем та рухаючись заднім ходом по тротуарі, після розвантаження товару в магазині, в порушення вимог Правил дорожнього руху України, діючи недбало та необережно, не врахував дорожню обстановку, не звернувся за допомогою до сторонніх осіб задля безпечного з’їзду із тротуару, не впевнився у відсутності пішоходів позаду свого автомобіля та допустив наїзд на чоловіка похилого віку, який вигулював домашнього вихованця.

Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди пішохід отримав тілесне ушкодження у вигляді закритого перелому великогомілкової кістки та закритого перелому малогомілкової кістки, що відносяться до тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості.

За результатами розгляду вказаного кримінального провадження водій визнав свою вину та розкаявся.

Санкція ч.1 ст. 286 КК України передбачає покарання у виді штрафу від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, виправних робіт на строк до двох років, арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.