Жванецька ТГ
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Фонд соціального страхування інформує!

Дата: 15.01.2021 12:46
Кількість переглядів: 527

                                                                       Фото без описуВиробничий травматизм в місті та районі Кам’янця-Подільського за 2020 рік

Виробничий травматизм в місті та районі Кам’янця-Подільського за 2020 рік

Забезпечення безпечних та нешкідливих умов праці на підприємствах будь-якої галузі є одна з найважливіших умов підвищення соціально-економічної ефективності. Кам’янець-Подільське відділення управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області особливе значення приділяє профілактичній роботі серед роботодавців, зокрема проведенню семінарів, круглих столів, нарад, пропаганді безпечних умов праці. Постійно наголошується на необхідності та обов’язковості проведення перевірки знань з питань охорони праці, забезпечення спеціальним одягом та засобами індивідуального захисту, проведення медоглядів тощо.

Згідно проведеного аналізу за 2020 рік по м. Кам’янці-Подільському та Кам’янець-Подільському районі зареєстровано 9 повідомлень про нещасні випадки на виробництві, в тому числі: 2 нещасних випадки зі смертельним наслідком та 1 випадок смерті на виробництві. За формою Н-1 (пов’язані з виробництвом) складено 4 акти, в тому числі 2 акти зі смертельним наслідком.

В зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19, було зареєстровано 61 повідомлення про гострі професійні захворювання серед медичних працівників, з них 1 повідомлення про гостре професійне захворювання зі смертельним наслідком. На даний момент проведено та завершено 36 розслідувань, з них: 20 випадків захворювань були пов’язані з виробництвом, і на них, відповідно, були складено акти за формою Н-1/П.

Проведений аналіз усіх випадків свідчить про те, що переважна більшість нещасних випадків зумовлена психофізілогічними причинами. За даними актів про нещасні випадки та професійні захворювання форми Н-1, що були складені за 2020 рік комісіями з розслідування встановлено 45 основних причин нещасних випадків. Їх розподіл наступний: 3 причин (або 7% від загальної кількості) носять організаційний характер, 28 причини (або 62%)- психофізіологічні, та 14 причин (або 31% від загальної кількості) відносяться до техногенних, природних, екологічних та соціальних причин.

Найбільш травмонебезпечними видами економічної діяльності стали:

  • Сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство;

  • Транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність;

  • Охорона здоров'я та надання соціальної допомоги;

Відповідно до статті 18 Закону України «Про охорону праці» працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії. Основним нормативним актом, що регламентує порядок та види навчання, а також форми перевірки знань з охорони праці є НПАОП 0.00-4.12-05 “Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці”. Даний нормативний документ спрямований на реалізацію в Україні системи безперервного навчання з питань охорони праці, яке проводиться з працівниками в процесі трудової діяльності.

Вимоги Типового положення є обов’язковими для виконання усіма центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, бюджетними установами та суб’єктами господарської діяльності незалежно від форми власності та видів діяльності.

Працівники, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці, до роботи не допускаються.

Відповідальність за організацію та здійснення інструктажів, навчання та перевірки знань з питань охорони праці покладається на роботодавця.

 

Кам’янець-Подільське відділення управління

виконавчої дирекції Фонду соціального страхування

України в Хмельницькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь