Навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях
Навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях
З 4 січня розпочався новий навчальний рік у системі цивільного захисту, який буде тривати до 30 листопада 2021 року.
Основним Законом України який регламентує організацію цивільного захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій є Кодекс цивільного захисту України, який прийнятий 2 жовтня 2012 року. Однією із задач цивільного захисту є навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях.
Так згідно з Кодексом навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях здійснюється:
1) за місцем роботи - працюючого населення;
2) за місцем навчання - дітей дошкільного віку, учнів та студентів;
3) за місцем проживання - непрацюючого населення.
Навчання осіб керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, здійснюється шляхом проведення функціонального навчання та практичної підготовки у терміни визначені постановою КМ України № 819 від 23 жовтня 2013 року та змінами до неї, які визначені постановою КМУ від 28.03.2018 № 230.
Функціональне навчання - це навчання осіб, які за класифікацією професій належать до керівників, професіоналів і фахівців, з метою набуття та систематичного оновлення спеціальних знань, умінь і навичок з питань цивільного захисту.
Практична підготовка - це спеціальні об'єктові навчання і тренування з питань цивільного захисту, що проводяться суб'єктами господарювання відповідно до планів реагування на надзвичайні ситуації, планів локалізації і ліквідації наслідків аварій на об'єктах підвищеної небезпеки та планів цивільного захисту на особливий період, затверджених в установленому законодавством порядку.
Особи керівного складу та фахівці органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, у перший рік призначення на посаду і періодично один раз на три - п'ять років зобов'язані проходити функціональне навчання у Навчально – методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області та навчально – консультаційному пункті у м. Кам’янець – Подільському.
Якщо раніше навчання для суб’єктів господарювання проводилося безкоштовно, за рахунок коштів державного бюджету, то тепер згідно пункту 19 Постанови Кабінету Міністрів України № 819 від 23 жовтня 2013 року ,,Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту” - функціональне навчання суб'єктів господарювання проводиться за контрактом за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб.