Жванецька ТГ
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Консультанти проекту «ПУЛЬС» у Хмельницькій області відвідали громади Кам’янець-Подільського району. Візити у Жванецьку сільську раду реалізовано за підтримки USAID.

Дата: 20.04.2021 09:42
Кількість переглядів: 394

Фото без описуКонсультанти проекту «ПУЛЬС» («Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні») у Хмельницькій області відвідали громади Кам’янець-Подільського району. Візити у Жванецьку сільську раду реалізовано за підтримки USAID.

Оскільки громада не є членом Асоціації міст України - консультанти ознайомили керівництво та фахівців структурних підрозділів селищної ради із роботою АМУ та діяльністю регіонального відділення.

Консультантка із комунікацій Ольга Поліщук розповіла про освітні проекти, що реалізовуються Асоціацією міст України у рамках проекту «ПУЛЬС». Також розповіла про збірки та періодичні видання, які спрямовані на ознайомлення фахівців ОМС із новелами законодавства та популяризацію кращих практик роботи громад зі всієї України.

Консультант із бюджетних питань Юрій Гриневич наголосив, що сьогодні Асоціація міст України відзначає необхідність збільшення відсотка зарахування ПДФО до бюджетів територіальних громад, разом з тим зазначає, що відсоток зарахування ПДФО до бюджетів територіальних громад має складати не менше 80 відсотків, що обумовлено гострою потребою компенсувати втрати територіальних громад від скасування окремих джерел формування бюджетів та від скорочення обсягу міжбюджетних трансфертів, а також необхідністю фінансово забезпечити видатки, які виникли у зв’язку із передачею від держави місцевому самоврядуванню додаткових повноважень. Відзначив, що Асоціація міст України в цілому підтримує ухвалення законопроектів № 5066 та № 5066-1, що перебувають на розгляді у ВР, адже обидва проекти спрямовані на досягнення однієї ціліце посилення фінансової спроможності територіальних громад та зміцнення матеріально-фінансової бази місцевого самоврядування. Для громад збільшення відсотку зарахування ПДФО осіб із 60 до 65 відсотківце отримання додаткового обсягу фінансового ресурсу в сумі 11,1 млрд гривень.

Консультантка із юридичних питань Юлія Сапуга окремо зупинилась на роз’ясненнях, що стосуються прийнятого у другому читанні та в цілому Проекті Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост» (законопроєкт №4535). Наголосивши, що поряд із позитивними моментами занепокоєність АМУ та місцевого самоврядування викликають ухвалені норми законопроекту, які зовсім не пов'язані з місцевим самоврядування, а саме - зміни до Закону України «Про Конституційний Суд України», які були ухвалені «під вивіскою» законопроекту №4535. Ці зміни передбачають, що тепер суддею Конституційного Суду може стати особа, яка є політичним діячем, обрана на виборну посаду чи має будь який представницький мандат або ж бере участь у фінансуванні політичної партії. Ухваленням таких змін центральна влада знехтувала місцевим самоврядуванням, заполітизувавши технічний законопроєкт і таким чином висловила своє негативне ставлення до реформи місцевого самоврядування. Ця ситуація ще більше підриває довіру місцевого самоврядування до центральної влади, оскільки аналогічними методами центральна влада здатна перетворити місцеве самоврядування на фікцію, зокрема і через запровадження інституту нагляду (префектів) за місцевим самоврядуванням.

Зустріч виявились змістовною, адже фахівці та керівництво ради розповіли про поточні проблеми громад із фінансуванням делегованих повноважень та погодились із необхідністю законодавчо врегулювати питання сплати ПДФО за місцем здійснення підприємницької діяльності. Також позитивно оцінили роботу АМУ щодо збереження на постійній основі акцизного податку із пального для місцевих бюджетів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь