4 РОКИ ЗА ҐРАТАМИ ЗА УХИЛЕННЯ ВІД ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ – ВИРОК СУДУ НАБРАВ ЗАКОННОЇ СИЛИ

Дата: 14.07.2023 09:32

Фото без опису

За результатами розгляду апеляційної скарги сторони захисту Хмельницьким апеляційним судом залишено без змін вирок Кам’янець-Подільського міськрайонного суду, яким 49-річного харків’янина засуджено до 4 років позбавлення волі.

Встановлено, що після початку повномасштабного вторгнення рф на територію України чоловік разом з родиною переїхав на Хмельниччину.

У липні 2022 року він отримав повістку, пройшов військово-лікарську комісію, за висновком якої був придатний до військової служби. Проте до центру комплектування на вказану дату так і не з'явився, вирішивши знехтувати своїм обов'язком.

Суд визнав його винним в ухиленні від призову на військову службу (ст. 336 КК України) та призначив 4 роки в’язниці.

Стороною захисту оскаржено вирок у суді апеляційної інстанції.

За принципової позиції прокурорів апеляційним судом відхилено доводи адвоката про те, що засуджений не підлягав мобілізації, оскільки є внутрішньо переміщеною особою, немає військового досвіду та має психічні розлади.

Вирок набрав законної сили, тому засудженому доведеться провести наступні 4 роки за ґратами.