Пояснювальна записка  про намір встановити тарифи на послуги з централізованого водопостачання для всіх споживачів Жванецької територіальної громади

Дата: 31.07.2023 14:15

Пояснювальна записка

Розрахунок тарифу на послуги з централізованого водопостачання здійснено відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

Відповідно до Закону України  «Про житлово-комунальніпослуги»  та  Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», посилаючись на п.1, 2, 7  «Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення», затвердженого постановою КМУ від 01.06.2011 р. № 869.

КП «Ластовецьке» повідомляє про намір встановити тариф на централізоване водопостачання для всіх категорій споживачів.

Комунальне підприємство КП «Ластовецьке», на виконання пункту 2 розділу ІІ Порядку інформування споживачів про намір встановлення цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 червня 2018 року № 130, інформує споживачів про намір встановити тарифи на послуги централізованого водопостачання в наступних розмірах:

1. для населення: централізоване водопостачання 25 грн./м3 з ПДВ
  2. для бюджетних установ: централізоване водопостачання: 35,8  грн./м3 з ПДВ
  3. для інших споживачів: 35,8  грн./м3 з ПДВ

Розрахунки тарифів проведено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  №869 від 01.06.2011  «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

Основними чинниками що впливають на фактичну собівартість послуг з централізованого водопостачання є:

- збільшення мінімальної заробітної плати відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2023 рік» з 1 січня 2023 року розмір мінімальною заробітної плати становить 6700,00 гривень;

- збільшення прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який діє на державному рівні з 01 січня 2023 року 2684 грн.;

- пропорційно до росту рівня заробітної плати збільшилися відрахування на соціальні заходи;

- збільшення тарифу на електроенергію з 01.01.2023  на 7,41 грн./квт

- зростанням цін на паливо-мастильні матеріали, реагентів, вартості матеріальних ресурсів та послуги сторонніх організацій.

-  зростанням прожиткового мінімуму для працездатних осіб та рівня мінімальної заробітної плати, зміною галузевих коефіцієнтів;

- збільшилися витрати пов’язані зі сплатою обов’язкових зборів та платежів.

- збільшення інших витрат пов’язане з підвищенням вартості витрат пов’язаних із забезпеченням належного стану обладнання, послуг зв’язку, банківських послуги, витрат на утримання виробничих та службових приміщень

У Зв’язку з цим, з метою належного функціонування КП «Ластовецьке» виникла нагальна необхідність приведення тарифів на послуги централізованого водопостачання до економічно обгрунтованого рівня.

25. 07. 2023 року КП «Ластовецьке» Жванецької сільської ради звернулось до виконавчого комітету Жванецької сільської ради  із заявою та розрахунковими матеріалами для встановлення тарифів з централізованого водопостачання.

Плановий тариф на послуги з централізованого водопостачання має наступний розмір:

для населення:

• централізоване водопостачання 25 грн./м3 з ПДВ;

для бюджетних установ:

• централізоване водопостачання: 35,8  ./м3 з ПДВ;

для інших споживачів:

-централізоване водопостачання 35,8  грн./м3 з ПДВ.

Зазначені тарифи на послуги з централізованого водопостачання заплановано ввести в дію відповідно до рішення виконавчого комітету про затвердження тарифів на водопостачання.

Структура прогнозованого тарифу зазначена в додатку. Зауваження та пропозиції споживачів щодо прогнозних тарифів приймаються у письмовому та/або електронному вигляді у термін з 01.08.2023 року по 01.09.2023 року включно за адресою: с. Жванець, вул. Центральна 57, або на електронну адресу E-mail: zhvanec-komungosp@ukr.net

Т.в.о. директора КП «Ластовецьке»

Жванецької сільської ради                                                         Вадим ЦИМБАЛЮК