ПУБЛІЧНІ ДОГОВОРИ ПРО НАДАННЯ ПОСЛУГ

Дата: 28.11.2023 14:38

Законом України від 03.12.2020 № 1060-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг»  (далі — ЗУ № 1060-IX) з 01.05.2021 до ЗУ «Про ЖКП» внесені зміни, у тому числі й щодо організації договірних відносин між виконавцями житлово–комунальних послуг та споживачами.

Відповідно до закону, надання послуг здійснюється виключно на договірних засадах. Послуга надається споживачеві згідно з умовами договору, що укладається відповідно до типових договорів про надання послуги відповідно до статей 13 і 14 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”.

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживачі мають право обрати одну з моделей договірних відносин з підприємством:

• Договір про надання послуг індивідуальним споживачам;
  • Колективний договір про надання послуг;
  • Договір з колективним споживачем про надання послуг.

Відповідно до ч. 5 ст. 13 ЗУ «Про ЖКГ», у випадку, якщо споживач самостійно не обрали одну з моделей організації договірних відносин, між виконавцем відповідної комунальної послуги та кожним споживачем укладається індивідуальний договір про надання послуг (тексти договорів наведені нижче).

Публічні договори приєднання вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному вебсайті органу місцевого самоврядування та/або на вебсайті виконавця послуги споживачі  не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем комунальної послуги.

ЗРАЗКИ ПУБЛІЧНИХ ДОГОВОРІВ ПРО НАДАННЯ ПОСЛУГ З ВОДОПОСТАЧАННЯ :

ТИПОВИЙ ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ДОГОВІР про надання послуг з централізованого водопостачання  з власниками індивідуальних (садибних) житлових будинків