За позовами Кам’янець-Подільської окружної прокуратури підлягають конфіскації 3 земельні ділянки, що належали громадянину рф

Дата: 15.03.2024 14:34

За результатами розгляду позову Камянець-Подільської окружної прокуратури Новоушицьким районним судом задоволено позовну заяву про конфіскацію та передачу у державну власність 2 земельних ділянок, які належали громадянину російської федерації.

Ці земельні ділянки набуті ним на підставі договорів дарування.

Законодавством України передбачено, що землі сільськогосподарського призначення на постійній основі не можуть належати іноземним громадянам.

У разі переходу до особи права власності на земельну ділянку, яка за Земельним кодексом України не може перебувати в її власності, ця земельна ділянка підлягає відчуженню її власником протягом року з моменту переходу такого права. У випадку, коли земельна ділянка цією особою не відчужена, вона підлягає конфіскації за рішенням суду.

Враховуючи, що відповідач, будучи іноземним громадянином, упродовж року після набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення не відчужив їх, є підстави для їх конфіскації у власність держави

Станом на теперішній час прокуратурою вживаються заходи щодо повернення земельних ділянок у власність держави та їх подальше використання з метою забезпечення потреб у першу чергу громадян України.