Закінчення опалювального періоду – не привід нехтувати правилами безпеки. Користуйтесь газом безпечно!

Дата: 04.04.2024 16:28

Фото без описуІз закінченням опалювального періоду, як правило, частішають випадки отруєння чадним газом.

Це трапляється через порушення користувачами умов безпечної експлуатації газових приладів, несправні димоходи та вентиляційні канали, порушення тяги в них.

Чим небезпечний чадний газ?

Чадний газ утворюється в результаті горіння в умовах нестачі кисню і швидко накопичується у приміщенні, де немає достатнього доступу свіжого повітря.

Цей газ не має ні кольору, ні запаху, а визначити його вміст у повітрі без спеціальних приладів просто неможливо.

Монооксид вуглецю (СО) – дуже небезпечна токсична сполука, яка може призвести навіть до летального результату. Так, при концентрації чадного газу в повітрі 0,32% відзначається порушення рухових функцій та непритомність. Якщо концентрація сягає 1,2% — смерть може настати за кілька хвилин.

Як вберегтися від отруєння чадним газом?

Достатньо дотримуватися правил безпечного користування газом:

• обов’язково забезпечуйте перевірку технічного стану газових мереж та приладів, димо-вентиляційних каналів свого домоволодіння, звернувшись до спеціалізованих організацій, що мають дозвіл на надання відповідних послуг;

• при користуванні газовими приладами забезпечуйте доступ свіжого повітря: відчиняйте вікно чи кватирку;

• не використовуйте електровитяжку у приміщеннях, де працюють димохідні газові прилади;

• не користуйтеся несправними газовими приладами

• не переміщуйте, не встановлюйте, не замінюйте та не ремонтуйте газові прилади самостійно;

• не дозволяйте користуватися газом малолітнім дітям та особам, які не контролюють свої дії.

Не допускайте зворотної тяги

Супутниця весни — дощова та вітряна погода, часто стає причиною порушення тяги в димоходах та вентиляційних каналах. Низький рівень атмосферного тиску, високий рівень вологості і пориви сильного вітру можуть створити навіть зворотну тягу. А це загрожує накопиченням чадного газу в приміщенні.

Як перевірити наявність тяги?

Щоразу перед вмиканням газових приладів, підключених до димоходу, перевіряйте тягу. Робити це слід, підносячи тонкий аркуш паперу до оглядового вікна: чим сильніше папір притягається, тим краще тяга. Якщо смужка залишається нерухомою – тяга відсутня, відхиляється від газового приладу в приміщення – тяга зворотна.

Відкритий вогонь (запалений сірник, запальничку тощо) використовувати при цьому не можна.

Якщо тяга погана, відсутня або зворотна, користуватися газовими приладами з відводом продуктів згорання у димоходи категорично заборонено.

Що робити та куди звертатися, якщо відчули запах газу?

Якщо відчули запах газу: закрийте крани на газових приладах і газопроводі, відчиніть вікна і двері, не запалюйте вогонь, не вмикайте і не вимикайте електроосвітлення і електроапаратуру, залиште загазоване приміщення та негайно зателефонуйте на аварійну газову службу за номером “104”.

Будьте пильними, бережіть себе та рідних!