Окружна прокуратура у судовому порядку повернула у державну власність земельну ділянку історико-культурного призначення

Дата: 02.07.2024 11:57

Прокуратура у судовому порядку домоглася повернення у державну власність пам’ятки археології – Двошарове городище.

Судом задоволено позов Кам’янець-Подільської окружної прокуратури про витребування з незаконного володіння та повернення державі земельної ділянки історико-культурного призначення.

Цей об’єкт культурної спадщини і земля, на якій він знаходиться, є власністю держави.

Водночас прокурорами встановлено, що у 2020 році вказану земельну ділянку передано у приватну власність громадянину для ведення особистого селянського господарства.

Внаслідок таких дій порушено виключне право власності держави на особливо цінні землі, а також створено реальні ризики пошкодження археологічної спадщини України.

З метою недопущення знищення культурної спадщини прокуратура пред’явила до суду позов про зобов’язання повернути ділянку законному власникові.

Позовні вимоги суд задовольнив. Відтак 1,4 га землі підлягають поверненню державі.